+38044 278-52-15
nort@nort.org.ua
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11
UA RU

Совещание УСБ с премьер-министром Украины Владимиром Гройсманом, по программе «Украина без контрабанды»

27.06.2018

Уряд, на чолі з прем’єр- міністром України В.Гройсманом, анонсував програму «Україна без контрабанди».

Для чесного «білого» бізнесу необхідність боротьби з контрабандою є безперечним: нелегальне потрапляння в країну товарів/послуг є однією з вагомих причин відсутності ринкової конкуренції та інвестицій. Втрачає від контрабанди й бюджет - за даними дослідження Інституту соціально-економічної трансформації об’єм контрабанди та «сірого» імпорту складає до 230 млрд. гривень, втрати бюджету - до 70 млрд. гривень на рік. 


Втрат бюджету можна уникнути, якщо завезений без оподаткування товар буде складно реалізувати без сплати податків в середині країни, з цією метою необхідно реалізувати модель стимулювання покупця отримувати фіскальні чеки (проект "Кешбек для покупця"). Наразі такі товари, з яких не сплачено жодних податків, можна легко реалізувати, а реєстратори розрахункових операцій не використовуються навіть на ту продукцію, на яку закон вимагає здійснювати операції через РРО.


Тому програма по детінізації повинна бути комплексною і не завершуватись контролем на кордоні. Інакше кожні ліберальні норми та закони будуть використовуватись контрабандистами для побудови схем для ухилення від сплати податків. Як наразі відбувається зі статтею 374 Митного кодексу України, на якій побудована майже легальна схема завозу у супроводжувальному багажі та поштових відправленнях комерційних партій товарів без сплати податків. 


Учасники УРБ готові включатись у розробку комплексного плану по детінізації, що може включати в себе реформування ДФС та створення сильної митної адміністрації, створення єдиного органу по розслідуванню фінансових злочинів, створення системи відслідковування ланцюжка поставок товарів від виробника або кордону до кінцевого споживача, програм стимулювання споживачів до відповідального контролю бізнесу, що дозволить зруйнувати схеми уникнення від сплати податків та створить рівні умови для бізнесу.