+38044 278-52-15
nort@nort.org.ua
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11
UA RU

ГС «НОРТ» приєдналася до Національної адвокасі-кампанії бізнесу

13.12.2018

11 грудня 2018 р. у Києві розпочалася “Національна адвокасі-кампанія бізнесу: голос українських підприємців”. Метою зустрічі стало формування Порядку денного, який об’єднає український бізнес напередодні виборів, що заплановані на 2019 рік.

69,6% українців вважають, що не мають жодного впливу на процес прийняття рішень у державі. Про це розповіла директор Представництва Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) Оксана Олейникова на відкритті заходу. Опитування було проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у серпні 2018 року. «Зараз настав той момент, коли потрібно змінювати цю статистику», - додала вона та закликала бізнес до об’єднання задля спільної участі у демократичних процесах.

Тетяна Паламарчук, співголова Комітету з розвитку підприємництва Спілки Українських Підприємців (СУП), розповіла присутнім про ініціативу щодо створення бізнес-коаліції. Софія Арасланова, генеральний директор асоціації «Українські імпортери побутової техніки», учасник Української Ради Бізнесу, озвучила пропозиції ініціаторів проекту щодо ключових завдань для влади.

Уповноважені представники бізнес-асоціацій підтримали ТОП-6 пунктів проекту Порядку денного:

Також були висловлені додаткові пропозиції до списку пріоритетів реформ, серед яких: зниження неефективних видатків бюджету, створення незалежної судової системи та прокуратури, відкриття деперсоніфікованої інформації митних баз, суттєве спрощення документального оформлення працівників, осучаснення трудового законодавства та свобода трудового договору, відміна порогу мінімальної заробітної плати, створення системи контролю ланцюжка постачання товарів (єдиний електронний документ), детінізація ринку оренди сільськогосподарської землі, заборона правоохоронним органам блокувати рахунки без пред’явлення підозри, прийняття законодавства про саморегулівні організації, завершення реформи публічних закупівель та інші.

Грігол Катамадзе, Президент ВГО «Асоціація платників податків України», яка є членом Української Ради Бізнесу, ще раз наголосив про важливість прийняття нового Податкового Кодексу, що вирішить багато із перелічених питань.

Володимир Чеповий, Президент «Української бізнес асоціації», звернув увагу, що реформами опікуються представники «білого бізнесу», тобто ті компанії, які хочуть працювати згідно діючого законодавства, а не ховатися «в тіні».

Долучитися до ініціативи може будь-яке членське аполітичне громадське чи бізнес-об’єднання за допомогою веб-порталу ініціативи: www.businessvoice.in.ua.

У другій половині січня 2019 року усі бізнес-асоціації, які долучаться до адвокасі-кампанії через веб-портал, будуть запрошені на зустріч для складання фінального списку пропозицій Порядку денного бізнесу.

У лютому 2019 року заплановано проведення Форуму, на якому буде озвучено Порядок денний бізнесу та запрошені кандидати на посаду Президента України для дебатів щодо розвитку підприємництва. У вересні-жовтні 2019 року в рамках Національної адвокасі-кампанії відбудеться ряд публічних зустрічей із політичними силами для подальшого просування пропозицій від бізнес-спільноти перед парламентськими виборами.

Ініціаторами дискусії виступили Спілка українських підприємців (СУП) та Українська Рада Бізнесу (УРБ). Партнер - Національна платформа МСБ. Незалежний фасилітатор процесу об’єднання навколо ініціативи — Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE).