+38044 278-52-15
nort@nort.org.ua
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11
UA RU

Національна бізнес-коаліція сформувала ТОП-10 пріоритетів бізнесу для кандидатів у президенти

28.01.2019

24 січня 2019 р. ГС «Національна організація роздрібної торгівлі» разом з іншими представниками провідних українських бізнес-асоціацій консолідували ТОП-10 пріоритетів бізнесу до кандидатів та обговорили подальші кроки у донесенні порядку денного усім учасникам передвиборних перегонів.

Станом на 24.01.2019, до Коаліції долучилися 70 бізнес-асоціацій, що разом об’єднують понад 35 тисяч підприємств з різних регіонів країни.

«Сьогодні національні, регіональні, галузеві асоціації демонструють вміння дійти повної згоди та об’єднатися навколо спільної бізнес-адженди задля формування сприятливого бізнес-клімату в країні та росту економіки. Ми звучимо єдиним голосом усього бізнесу, який виступає за детінізацію, прозорі та рівні умови ведення бізнесу для усіх підприємців», - зазначила під час зустрічі Коаліції виконавчий директор СУП Катерина Глазкова.

Основою для порядку денного від бізнесу стали 6 вимог до влади СУП (Спілка Українських Підприємців) та УРБ (Українська Рада Бізнесу), спрямовані на покращення бізнес-клімату в країні. В процесі приєднання до Коаліції кожна з асоціацій виносила на голосування свої пропозиції для доповнення бізнес-адженди. Результатом голосування став консолідований порядок денний Національної бізнес-коаліції, який урочисто презентували та затвердили на зустрічі учасників об’єднання.

«Кандидати, які беруть участь в політичній боротьбі, як за президентські, так і за парламентські крісла, вже зараз повинні отримати пріоритети реформ від платників податків та враховувати їх в своїх економічних програмах», - зазначила Софія Арасланова, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки».

Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе відзначив: «Ми давно говоримо про одне й те ж, давайте сьогодні зробимо чіткий перелік пріоритетів. Все, про що ми говоримо, об’єднане у новому ліберальному податковому кодексі. Якщо він буде прийнятий, це зніме багато питань корупції».

«Необхідно змінити парадигму взаємин громадянського суспільства з державою», - на цій тезі був побудований виступ Віктора Хмільовського, президента Спілки орендарів і підприємців України.

Олександр Чумак, президент Асоціації приватних роботодавців, звернув увагу присутніх на те, що зараз також важливий момент формування регіональних коаліцій, які будуть просувати обрані ТОП-10 в регіонах, в тому числі на парламентських виборах.

Публічна презентація ТОП-10 пріоритетів бізнесу від Національної бізнес-коаліції відбудеться 7 лютого 2019 р. під час зустрічі з представниками передвиборчих штабів кандидатів та за участю ЗМІ. Серед подальших планів Коаліції також зустрічі з кандидатами на пост Президента України, зустрічі з асоціаціями в регіонах, участь експертів бізнес-коаліції в теледебатах та масштабна інформаційна кампанія.

Приєднатися до Національної бізнес-коаліції можуть будь-які бізнес-об'єднання українських підприємців протягом всього часу адвокасі-кампанії. Важливо, щоб бізнес-асоціації підтримували затверджені ТОП-10 пріоритетів, мали статус офіційно зареєстрованих в Україні та не були пов'язані з олігархічним чи політичним капіталом. Ознайомитися з новинами ініціативи, висловити свою підтримку та поділитися ідеями реформ можна через онлайн-платформу Коаліції businessvoice.in.ua