+38044 278-52-15
nort@nort.org.ua
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11
UA RU

М.Заблоцький розкритикував позицію Макеєвої відносно виробництва сигарет

30.11.2015

Експерт з економічних питань Мар'ян Заблоцький розкритикував позицію заступника міністра фінансів Олени Макеєвої відносно виробництва сигарет.

"Позиція Макеєвої - економічний нонсенс. В усіх виробників сигарет більше 80%  продажів - це сигарети бюджетного сегменту. В Україні немає виробників "дорогих сигарет". Але є одна компанія - Імперіал - яка намагається підлаштувати податкову систему під свій портфель, в якому немає сильних марок. Справи у Імперіала настільки погані, що нещодавно компанія на 3 гривні понизила ціну на сигарети марки Давидофф", - заявив Мар'ян Заблоцький.

При цьому Макеєва заявила, що "якщо говорити про вплив на бюджет, то буде це специфіка або адвалор в якійсь пропорції, різниці немає".

"Йдеться про переділ ринку, про перегляд впливу тих або інших гравців на ринку", - відмітила замміністра.

Нагадаємо, тютюнові компанії вже понизили на 1-3 грн ціни на сигарети. За даними експертів, бюджет втрачає 800 млн грн при зниженні середньої ціни на ринку на 1 грн Також є думка про те, що пропозиція про підвищення адвалора приведе до подальшого зниження цін на ринку і падіння реальних доходів бюджету.